İPTAL VE İADE KOŞULLARI

a) İadelerinizi anlaşmalı kargo şirketimiz ile gönderirseniz;

İade talebiyle www.sezontrendi.com a gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları firmamıza aittir. Siparişiniz ile birlikte gelen faturanın alt kısmında bulunan, iade formunu eksiksiz doldurarak, Sürat & Yurtiçi Kargo ile aşağıdaki adrese "Karşı Ödemeli" olarak gönderebilirsiniz.

İade adres: Güzelburç Mah. Zümrüt Cad. Pelin Apt. No:5/3 Sezontrendi Mağazacılık Antakya / HATAY 0 (326) 502 5 502 - Whatsapp Destek: 0 (533) 130 24 25

Diğer kargo şirketleri ile gönderilen kargoların gönderim ücretini ödediğiniz takdirde kabul edilecektir, aksi takdirde karşı ödemeli gelen kargolar kabul edilmeyecektir.

b) İadelerinizi anlaşma dışı kargo ile gönderirseniz;

İade talebiyle www.sezontrendi.com a sadece Sürat & Yurtiçi ile gönderdiğiniz ürünlerin iade kargo masrafları firmamıza aittir. Ancak, anlaşmalı firmamız Sürat & Yurtiçi dışında yapılacak olan iade gönderilerinde kargo masrafı müşteriye ait olup, tarafımızca gelen iade kargolar ve kargo bedelleri kabul edilmeyecektir.

Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının 14 günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, tüketici ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar satıcı veya sağlayıcıya aittir.

Kampanya dönemlerinde olsun ya da olmasın, kampanyalı satıştan yararlanılarak ürün alındığı durumlarda, tüketici ürünü teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içinde cayma hakkını kullanmak istemesi halinde, kampanya ile alınan ürünlerle birlikte alınmış ve kampanya dışında kalsın ya da kalmasın tüm ürünleri iade etmek zorundadır. Kampanyadan yararlanılan durumlarda cayma hakkı tek bir ürün için değil, tüm ürünlerin iadesi ile birlikte kullanılır.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir. Malın teslimi sözleşmeye taraf olan tüketici dışında bir kişiye yapılsa dahi tüketici cayma hakkını kullanabilir. Bu durumda satıcı malı 9'uncu maddenin dördüncü fıkrası hükmü uyarınca üçüncü kişiden teslim alır.

Tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketici, niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar söz konusu olduğunda cayma hakkını kullanamaz.

Bu yönetmeliğin 6'ncı ve 7'nci maddesindeki koşullardan biri eksik olduğu takdirde satıcı veya sağlayıcı en geç otuz gün içerisinde eksikliği giderir. Bu durumda 7 günlük süre, söz konusu eksikliğin giderildiğine dair bilginin yazılı olarak tüketiciye ulaştırıldığı tarihten itibaren başlar.

Tüketicinin ödediği bedel kısmen veya tamamen satıcı veya sağlayıcı tarafından ya da satıcı veya sağlayıcı ile kredi veren arasındaki anlaşmaya dayanılarak karşılanıyorsa, cayma hakkının kullanılması halinde, kredi sözleşmesi de hiçbir tazminat veya cezai şart tutarını ödeme yükümlülüğü söz konusu olmaksızın kendiliğinden sona erer. Ancak bunun için, cayma bildiriminin kredi verene de yazılı olarak iletilmesi gerekir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR